19 Ağustos 2013 Pazartesi

SAMPAQUİTA by ORMONDE JAYNE

NOTALAR: Liçi, çim yağı, bergamot, manolya, zambak yasemini ( sampaquita ), frezya, müge, gül, su zambağı, vetiver, misk, meşe yosunu, amberette tohumları

Ormonde Jayne markası ile tanıştığımdan beri aram iyi. Markanın imza parfümü Woman ve Man ile başlayan hayranlığım kat kat daha da artıyor. Woman gerçekten çok garip bir parfüm. Ona sahip olduğum günden beri aynı heyecanla sonsuza dek bu parfüme sahip olabilirim duygusuyla giyiyorum. Man ise Woman'a benzer yapıda ama daha maskülen. Yurt dışında parfüm blogları ya da sitelerinde, eleştirmenler Woman ve Man'i öve öve bitiremiyorlar. Şunu söylemek istersem Ormonde Jayne bir Niş parfüm evi ama ilginç kokulardan ziyade sofistike ve lüks kavramına daha uygun kokulara sahip. Floraller çok güzel ve gerçekten her parfümün içeriği kaliteli maddelerden oluşuyor..

Sampaquita benim bir diğer favori Ormonde Jayne'im. Zambak yasemini olan bu çiçek parfüme hayat vermiş. Ben bu parfümle gerçekten çok mutlu oluyorum Sıcak günler için yeşil, sulu, taze bir karışım. Sampaquita misk sebebiyle hafif pudralı ama yeşil notalar parfüme parlaklık sağlamış. Frezya, müge ve lotus üçlüsünü çok sevdim. Benim için müge temizliği, frezya tazelenmeyi, lotus çiçeği ise ferahlığı temsil ediyor. Gül notası çok baskın değil ama yasemin notası oldukça baskın. Sampaquita indolik bir parfüm değil. Taze, temiz ve benim sevdiğim duru floral parfümler arasında. Markanın bir diğer parfümü Frangipani ise Sampaquita'dan daha sulu ve yeşil bir parfüm. Çiçek kokularından hoşlanıyorsanız önerim Ormonde Jayne ve Frederic Malle koleksiyonlarına yönelmeniz olacak. Ormonde Jayne koleksiyonunun hemen hemen bütün kokularını biliyorum ve en kısa sürede diğer parfümlerini de yorumlamak istiyorum.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder