11 Haziran 2012 Pazartesi

PURE POİSON by CHRİSTİAN DİORNOTALAR: Yasemin, bergamot, Sicilya mandalinası, portakal, portakal çiçeği, gardenya, sedir, amber, sandal ağacı

Poison serisinde en sevdiğim iki parfümden biridir Pure Poison ( Bir diğeri Poison EDP ). İlk denediğimden beri koklamaktan çok zevk aldığım huzur veren temiz bir parfüm. Oldukça şık bir portakal çiçeği yorumu. Portakal çiçeği temalı parfümlerde ki rastlanan limon kolonyası havasından ise oldukça uzak. Posion serisinde çiçek temalı parfümlerdeki ( Poison ve Tendre Poison) yoğun çiçek kokusu bu parfümde yok ve bu yüzden Pure Poison'u birçok kişinin kokladığı anda seveceğini düşünüyorum. Kesinlikle reklamında gördüğünüz parfüm kadar iddialı bir koku değil. Kışkırtıcı bir tarafı da yok ama çok güzel. Parfümün yaratıcıları ise Oliver Polge, Carlos Benaim ve benim çok sevdiğim parfümör Dominique Ropion.

Pure Poison güzel tamamlanmış, yaz ve kış kullanılabilecek şahane bir parfüm. Etkisi ise oldukça uzun ( EDP formülasyonu ) Tabi bu kalıcılık konusu tenden tene değişen bir faktör. Şunu da eklemek isterim ki, esmer ten yada sarışın ten için uygun bir parfüm olduğunu düşünmüyorum. Bunlar firmaların satış zamazingolarından biri. Sadece yağ oranı fazla yada az ve pH değeri farklı tenlerde parfümün kalıcılığı değişebilir ve buda sizin şansınıza kalmış bir şey. Sakın ola ki bir parfümeriye gittiğinizde " Bu parfüm tam sizin teniniz için" gibi yalanlara kanıp da sevmediğiniz bir parfümü almaya kendinizi zorlamayın. Hatta böyle bir tavır karşısında mağazadan ürün almadan çıkın derim.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder