23 Mayıs 2012 Çarşamba

SENSUOUS by ESTEE LAUDER

NOTALAR: Yasemin, manolya, zambak, ağaçsı notalar, amber, bal, biber, mandalina, sandal ağacı

Öncelikle Sensuous  Estee Lauder çizgisinden oldukça farklı bir koku. Zaten şişesini elinize alır almaz bu parfümün çiçeklerle donatılmış bir koku olmadığını hemen anlıyorsunuz. Estee Lauder'in böyle bir girşimde bulunmasının en büyük sebebinin genç kesime de hitap etmek istediği yönünde olabilir. Nedense birçok bayan Estee Lauder'in kokularını fazla çiçeksi bulur, erkekler ise tam tersi Estee'nin kadın kokularına bayılırlar. Birçok erkek eşi için koku almak isterse ilk yöneldiği marka genelde ya Dior yada Estee Lauder oluyor. Buna çok şahit oldum ondan yazıyorum :))

Sensuous oldukça sıcak bir parfüm. Notalarından da anlaşıldığı üzere çiçeksi-odunsu olarak sınıflandırılmış. Parfümü ilk kokladığımda hayal kırıklığına uğrayacağımı düşünürken tam tersi bende sürekli koklama isteği uyandırdı. İçeriğinde kullanılan baldan kaynaklanan hahif tatlı bir havası var. Eğer bir parfüm içerisinde bal kullanılmışsa o parfüm benim için 1-0 önde başlamış demektir. Genelde parfümlerde vanilya, karamel gibi şekerli  notaları çok tercih etmiyorum. Parfüm içeriğinde yer alan sandal ağacı, bal ya da tonka fasulyesi gibi notaları insan teniyle daha uyumlu olduğunu düşünüyorum. Bu sebeple alt notalarında bal ve sandal ağacı kullanılan Senseous benim koklamaktan zevk aldığım parfümler arasına girdi.Evet Sensuous diğer birçok Estee Lauder parfümleri gibi klasik olmaya aday bir parfüm değil ama arada bir zevk için kullanılacak bir koku olduğunu düşünüyorum

Güzel tamamlanmış  ve özellikle yaz gecelerinde size eşilik edebilecek zevk veren bir parfüm Sensuous. Eğer ki sıcak, tatlı notalardan hoşlanıyorsanız Estee Lauder standına uğramadan geçmeyin.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder