21 Şubat 2013 Perşembe

06 Incense Rose Tauer Perfumes


Notalar: Bergamot, kişniş, klementin, gül, kostaryum, iris kökü, tütsü, vetiver, mür, benzoin, paçuli, labdanum, teksas sediri

'İşte bu!!' nidaları çıkıyor ağzımdan Tauer İncense Rose'u her denediğimde. Kalp atışlarım hızlanıyor, heyecanlanıyorum. Hayatımın en güzel açılışlarından birine tanık oluyorum. Karanlık bir atmosferin içeresinde hayatta kalma mücadelesi veren parlak bir gül yaşıyor bu parfümün içerisinde. Ve şimdiye kadar Portrait of a Lady ile birlikte hayatımın en iyi gül kokusu oluyor İncense Rose.

 Fantastik bir atmosfere Sahip İncense Rose'un arkasında markası bünyesinde birçok başarlı parfümlere imza atan Andy Tauer yatıyor. Alaylı parfümör olarak niş parfüm dünyasında tanınır isimler arasına giren bu parfümörün gülü bu denli güzel yorumlaması bazen parfümörlüğün gerçekten içten gelen bir duygu olduğuna inandırıyor beni. Gül parfümlerinin bin bir başarısız türevinin olduğu parfüm sektöründe önünde eğilesi bir parfüm olarak diğerlerinin yanından sıyrılıyor.

İncense Rose'un benim için bu kadar başarılı olmasının nedeni, baharatların, tütsülerin hakim olduğu formülasyon da gülün hala parlak, temiz bir şekilde kendini belli etmesi. Bu sebepledir ki bu parfümü bir master parçası olarak görüyorum ve farklı gül parfüm arayışı içerisinde olanlara şiddetle tavsiye ediyorum. Ayrıca farklı bir tarzı olduğunu söyleyerek yine herkese göre bir parfüm olmadığının altını çizmek istiyorum.5 yorum:

 1. Mrb. Roberto Cavalli kokladim gecenlerde. Bu parfum hakkindaki dusunceleriniz nedir ?

  YanıtlaSil
 2. Roberto Cavalli 'yi bende denemiştim yakın zamanlarda. Bu kokunun başlangıcını pek sevemesem de bir süre sonra güneş yağı gibi olan kokusunu sevdim diyebilirim. Yaz için güzel bir parfüm...

  YanıtlaSil
 3. Sizi severek takip ediyorum. Iyiki varsiniz.. goruslerinize onem veriyorum.
  benim blogum size pek hitab etmeyebilir. Yine de beklerim
  www.divadonnabella.wordpress.com

  YanıtlaSil
 4. Sevgili adsız,

  Güzel sözleriniz için çok teşekkür ediyorum. Sitenize en yakın zamanda inceleyeceğim. Bu arada artık parfüm hikayelerine de yazıyorum beklerim :)

  YanıtlaSil
 5. Tamam. Seve seve okurum.

  YanıtlaSil